OBILJEŽILI SMO MEĐUNARODNI DAN LJUDSKIH PRAVA

Međunarodni se dan ljudskih prava obilježava svake godine 10. prosinca, na dan kada je potpisana Opća deklaracija Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima 1948. godine. Tada je prvi put u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na „život, slobodu , sigurnost bez ikakvih razlika.“

U našoj školi Dan ljudskih prava obilježili smo radionicom za učenike 6.a razreda pod nazivom Kako se pepeljuga izborila za svoja prava.

Na radionici Ljudska prava, učiteljica Katarina Peterlin, kroz kratko predavanje predočila je učenicima značenje Opće deklaracije o ljudskim pravima. Razred je podijeljen u pet grupa. Svaka je grupa prezentirala zadanu temu na plakatu, a zatim su predstavnici grupa izložili svoj rad.

Radove učenika možete vidjeti na fotografijama.