Bili smo na 18. Festivalu matematike u Puli
TAGS: Festival matematike

3. svibnja u Puli je održan 18. Festival matematike. Festival matematike sastoji se od ekipnog natjecanja iz matematike Ekipa za 5+ i smotre istraživačkih radova Matematika +. Naša škola je sudjelovala na ekipnom natjecanju sa dvije ekipe učenika. Učenici su putovali u Pulu u pratnji svojih mentora, Lidije Bešker i Bosiljka Đereka. Svaka ekipa se sastojala od 4 učenika koji su se natjecali u kategoriji MIKRO za učenike 5. i 6. razreda te u kategoriji MEGA za učenike 7. i 8. razreda.

Našu školu su u kategoriji MIKRO predstavljali učenici

1. Lena Šoštarić, 5.a
  2. Mislav Troha, 5.b
  3. Ante Poplaša, 6.a
  4. Luka Trupeljak, 6.b,

a u kategoriji MEGA učenici

1. Sara Zegnal, 7.b
  2. Patrik Kolarec, 7.a
  3. Iva Babić, 8.b
  4. Tino Fresl, 8.a.

Ekipa kategorije MIKRO je među 36 ekipa koje su se natjecale zauzela 3. mjesto, a ekipa kategorije MEGA je među 34 ekipe koje su se natjecale zauzela 6. mjesto.

Našim predstavnicima ponosno i od srca čestitamo na iznimnom uspjehu!

Veselimo se njihovom uspjehu i nadamo se da ćemo sljedeće školske godine u Pulu ići s još kojom ekipom više budući da naša škola vrvi matematičkim genijalcima!

Rang ljestvice možete pogledati na sljedećoj poveznici: