VIJEĆE UČENIKA 2023./2024.

4.A N. M. I. P.
4.B I. K. N. Č.
5.A L. M. E. B.
5.B L. T. (zapisničar) S. S.
6.A P. K B. O.
6.B J Š E. Č.
7.A T. F. (zamjenik predstavnika Vijeća učenika) I. L.
7.B A. Ć. F. K.
8.A L. P. (predstavnik Vijeća učenika) E. Z.

Poziv na 1. sjednicu Vijeća učenika 2022

VIJEĆE UČENIKA

Uloga Vijeća učenika:

U Školi se osniva Vijeće učenika koje čine predstavnici svakog razrednog odjela.

Vijeće učenika:

• priprema i daje prijedloge tijelima Škole o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i rezultate u obrazovanju,
  • izvješćuje pravobranitelja za djecu o problemima učenika,
  • predlaže osnivanje učeničkih klubova i udruga,
  • daje sugestije glede provedbe izleta i ekskurzija,
  • predlaže mjere poboljšanja uvjeta rada u Školi,
  • pomaže učenicima u izvršenju školskih i izvanškolskih obveza,
  • predlaže ravnatelju, Učiteljskom vijeću i Školskom odboru mjere za promicanje prava i interesa učenika,
  • raspravlja o etičkom kodeksu neposrednih nositelja odgojno-obrazovne djelatnosti u Školi i Kućnom redu prije njihova donošenja,
  • obavlja druge poslove određene ovim statutom i drugim općim aktima.

Predstavnici razrednih odjela u Vijeću učenika su predsjednici razrednih odjela.Učenici razrednog odjela na početku nastavne godine iz svojih redova biraju predsjednika izamjenika predsjednika razrednog odjela za tekuću školsku godinu.Za predsjednika i zamjenika predsjednika razrednog odjela izabrani su učenici koji su dobilinajveći broj glasova nazočnih učenika. Glasovanje je javno, dizanjem ruku.Postupkom izbora predsjednika i zamjenika predsjednika razrednog odjela rukovodi razrednik.Predsjednik razrednog odjela predstavlja razredni odjel u Vijeću učenika, štiti i promiče interese učenika razrednog odjela u Školi. Zamjenik predsjednika razrednog odjela zamjenjuje predsjednika u slučaju njegove spriječenosti ili izočnosti. Konstituirajuću sjednicu Vijeća učenika saziva ravnatelj. Ravnatelj rukovodi radom konstituirajuće sjednice do izbora predsjednika Vijeća učenika. Članovi Vijeća učenika Škole između sebe biraju predsjednika Vijeća učenika Škole. Za predsjednika Vijeća učenika izabran je učenik koji je dobio najveći broj glasova nazočnih članova. Glasovanje je javno, dizanjem ruku. O izboru predsjednika Vijeća učenika Škole vodi se zapisnik. Predstavnik Vijeća učenika sudjeluje u radu školskih tijela kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, bez prava odlučivanja. Školski odbor, Razredno i Učiteljsko vijeće dužni su pozvati predstavnika Vijeća učenika na sjednicu na kojoj raspravljaju o pravima i obvezama učenik.

RAZRED PREDSTAVNIK

RAZREDA