PROFESIONALNO USMJERAVANJE

Stručna suradnica pedagoginja svake godine s učenicima osmih razreda kontinuirano provodi profesionalno usmjeravanje s ciljem podrške učenicima u odabiru zanimanja (srednje škole) i pružanje svih važnih informacija učenicima, roditeljima i učiteljima. U sklopu profesionalne orijentacije učenike i roditelje upoznaje se s mogućnostima nastavka školovanja uzimajući u obzir interese, vještine, sposobnosti te želje i dugoročne ciljeve svakog pojedinog učenika. Profesionalno usmjeravanje učenika uključuje profesionalno informiranje i profesionalno savjetovanje, odnosno skup stručnih postupaka kojima se učenicima pruža pomoć pri odabiru budućeg zanimanja ili obrazovanja.

Profesionalno usmjeravanje u osnovnoj školi namijenjeno je učenicima završnog razreda  i učenicima sedmog razreda kako bi pravovremeno dobili dodatnu podršku i informacije o odabiru daljnjeg obrazovanja. Preventivni program realizira se kroz izlaganja, suradničko učenje, interaktivne radionice i informativno predavanje namijenjeno roditeljima.

Brošuru Kamo nakon osnovne škole možete preuzeti OVDJE.

Stručna suradnica pedagoginja

Tjaša Juraković Antolić, mag.paed.