ISPRIČNICA ZA IZOSTANAK S NASTAVE

Prema članku 99. Statuta Osnovne škole Središće, opravdanim izostankom učenika s nastave smatra se izostanak za koji je razredniku, najkasnije drugi dan od dolaska učenika u Školu, dostavljena liječnička potvrda ili potvrda nadležne institucije, ustanove ili druge nadležne fizičke ili pravne osobe, uključujući i e-potvrdu o narudžbi na pregled u zdravstvenoj ustanovi. O razlogu izostanka roditelj odnosno skrbnik obvezan je izvijestiti razrednika najkasnije drugi dan od izostanka.

Ispričnicu za izostanak s nastave možete preuzeti ovdje.

ZAMOLBA ZA IZOSTANAK S NASTAVE

Prema članku 99. Statuta Osnovne škole Središće, opravdanim izostankom s nastave smatra se i izostanak za koji je roditelj odnosno skrbnik pravodobno podnio zahtjev za odobrenje izostanka, a kojeg može odobriti: – učitelj za izostanak tijekom nastavnoga dana, – razrednik za izostanak do 3 (pojedinačna ili uzastopna) radna dana, – ravnatelj za izostanak do 7 (uzastopnih) radnih dana, – Učiteljsko vijeće za izostanak do 15 (uzastopnih) radnih dana.

Roditelj odnosno skrbnik može više puta godišnje, osobno ili pisanim putem najkasnije drugi dan od dolaska učenika u Školu, opravdati izostanak učenika za koji nije pravodobno podnesen zahtjev sukladno stavku 2. ovoga članka u trajanju do tri radna dana. Opravdanost izostanka s nastave zbog zdravstvenih razloga u trajanju duljem od 3 radna dana uzastopno dokazuje se liječničkom potvrdom.

Zamolbu za izostanak s nastave možete preuzeti ovdje.

MOLBA ZA UPIS U ŠKOLU IZVAN UPISNOG PODRUČJA

Molba za upis u školu izvan upisnog područja

ZAHTJEV ZA ISPIS IZ IZBORNOG PREDMETA

Zahtjev za ispis iz izbornog predmeta