Naselje Središće je dio Novog Zagreba, a pripada gradskoj četvrti Novi Zagreb – zapad.

Upisno područje OŠ Središće urbano je područje koje je okruženo:

• velikom prometnicom na jugu
  • jezerom Bundek na sjeveru
  • Mostom slobode na zapadu
  • Mostom mladosti na istoku.

Suvremena povijest razvoja ovoga područja počinje gradnjom Mosta slobode 1959. godine, istodobno je to bio i početak ostvarenja zamisli zagrebačkog gradonačelnika Većeslava Holjevca o širenju grada na desnu obalu Save. Šezdesetih godina je sagrađeno prvo suvremeno naselje na ovom području – Zapruđe, a ubrzo za njim nicala su i druga: Utrine, Sopot i Središće. Danas naselje Središće obuhvaća površinu od 92,21 ha i prema popisu stanovništva iz 2011. godine ima 3708 stanovnika. Središće svoje ime duguje književniku Gustavu Krklecu, jednom od najvažnijih hrvatskih književnika 20. st. koji je u novonastalom zagrebačkom naselju vidio centar, odnosno središte Novog Zagreba, s toga mu je i nadjenuo simbolično ime Središće.

Osnovna škola Središće započela je s radom 14. siječnja 2020. godine. Svečanom otvorenju nazočio je gradonačelnik Milan Bandić sa suradnicima.

Kako je tekla izgradnja Škole te vijest o otvorenju Škole možete pogledati u sljedećim videozapisima.

Autorice objave: Ivana Trucek i Iva Palčić Strčić