Na ovoj stranici moći ćete pročitati više o projektima u kojima smo sudjelovali.

Sudjelovanje u projektima učenicima pomaže usvajati nova znanja i vještine na zanimljiv način. Projekti potiču razvoj kritičkog mišljenja, kreativnost, samosvijest, odgovornost, suradnju, samovrednovanje i vršnjačko vrednovanje, međukulturnu kompetenciju, informacijsku i digitalnu pismenost i druge kompetencije važne za učenikov osobni i socijalni razvoj te spremnost na cjeloživotno učenje.

Nastavna godina 2020./2021.

PROJEKT „MISLI GLOBALNO, DJELUJ LOKALNO“

U sklopu projekta naučili smo koliko je važna briga o okolišu i koja je razlika između otpada i smeća. Jedan od ishoda projekta „Misli globalno, djeluj lokalno“ je pronaći rješenje kako smanjiti količinu smeća i kako potaknuti ostale građane da budu odgovorniji i da recikliraju.

Tijekom projekta shvatili smo kako je jedan mali korak dovoljan da potakne i ostale na razmišljanje o održivom razvoju. Ostalim učenicima naše škole, ali i njihovim roditeljima izložili smo aktivnosti i ciljeve projekta i time ih potaknuli na razmišljanje o očuvanju prirode i okoliša kao i važnosti recikliranja.

Dobro je naglasiti kako je od iznimne važnosti da svatko od nas papirić baci u za to predviđeno mjesto jer jedino na taj način, naš svijet, planet Zemlja i naš dom bio bi ljepše i čišće mjesto za živjeti.

Ana Abramović, 8.A

Misli globalno, djeluj lokalno!

Već tradicionalno, 18. godinu zaredom udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta.

Preko 170 zemalja diljem svijeta svakog drugog utorka u veljači, udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o izazovima u korištenju online tehnologija i važnosti zaštite djece i mladih na internetu.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

I naši učenici su sudjelovali u obilježavanju ovog važnog dana. Jako su se potrudili te su na temu “Zajedno za bolji internet” izradili razne plakate, digitalne plakate, prezentacije.

Detaljnije možete pročitati na poveznici: DSI – OŠ SREDIŠĆE.

Svjetski dan razglednice – 1. listopad 2020.

Detalje o projektu pogledajte klikom na fotografiju.

Projekt “Stavi pravu stvar na pravo mjesto”

Naši učenici sudjelovali su u projektu ”Stavi pravu stvar na pravo mjesto” želeći pokazati da svaki otpad ne mora postati smeće već recikliranjem i obradom možemo napraviti nešto novo. Želimo osvijestiti učenike da možemo smanjiti onečišćenje tako da predmet ponovno upotrijebimo čime, unutar međupredmetne teme Održivi razvoj, pripremamo učenike za prikladno djelovanje u društvu radi postizanja osobne i opće dobrobiti.

Pogledajte njihove kreativne radove!

Nastavna godina 2019./2020.

Dan sigurnijeg interneta – 11.2.2020.

Dan sigurnije interneta obilježava se 11. veljače. Više o sigurnosti na intenetu možete pročitati na stranicama Centra za sigurniji internet.

Čitali smo priču Sigurni s Neticom te razgovarali o pozitivnim i negativnim stranama korištenja interneta. Zatim smo svoje znanje provjerili u online kvizu koji je organizirala učiteljica Branka Pastuović iz OŠ Brodarica u sklopu eTwinning projekta Sigurnim korakom u školu 1.

Klikom na poveznicu pogledajte interaktivni plakat s prikazom ozračja i aktivnosti koje smo, zajedno sa školama partnerima, proveli taj dan.

INTERAKTIVNI PLAKAT

Svjetski dan čitanja naglas – 4.2.2020.

Svjetski dan čitanja naglas obilježili smo i u našoj Školi. Hvala članovima obitelji koji su sudjelovali u ovom događaju. Djeca su uživala u slušanju i čitanju priča naglas te u radionicama koje su osmislile učiteljice.

Autor objava: Iva Palčić Strčić