Učenici i djelatnici škole obilježili Dan planeta Zemlje

Zajedno gradimo održivu budućnost!

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja već više od 50 godina, a svake godine ima svoj slogan odnosno temu. Ovogodišnji Dan planeta Zemlje obilježava se pod sloganom Planet vs. Plastika. Cilj je potaknuti smanjenje korištenja plastike za dobrobit zdravlja ljudi i planeta, reduciranje proizvodnje svih vrsta plastike za 60% do 2040.

Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi je put predstavljena 1969. godine, no službeno se obilježava od 1992. kada je na Konferenciji Ujedinjenih naroda u Rio de Janeiru donesen program za promicanje održivog razvoja. Danas se obilježava u 190 zemalja svijeta.

Učenici i djelatnici naše škole obilježili su Dan planeta Zemlje sudjelovanjem u nizu održivih aktivnosti, uključujući boravak na Bundeku, biciklijadu, sadnju bilja, izradu plakata te čišćenje okoliša škole. Kroz zajednički trud i angažman, učenici i djelatnici OŠ Središće pokazali su kako mala djela mogu imati velik utjecaj na očuvanje okoliša.

Pogledajte njihove aktivnosti u priloženom videu.

DAN PLANETA ZEMLJE -OŠ SREDIŠĆE, autor: Nera Batina