Učenici predstavili projekt STEM grad: čisti zrak bez zagađenja

Projekt “Čisti zrak bez zagađenja” predstavlja inicijativu naših učenika koja je usmjerena na  razumijevanje i rješavanje problema onečišćenja zraka u gradu Zagrebu. Kroz analizu podataka, istraživanja i suradnju sa stručnjacima, učenici su prepoznali ključne izazove vezane uz zagađenje zraka te su osmislili niz inovativnih rješenja kako bi doprinijeli poboljšanju kvalitete zraka u Zagrebu.

Projekt je predstavljen ravnateljici škole, učenicima te stručnoj službi. U predstavljanju projekta sudjelovali su učenici koji pohađaju izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje i Teslići, a naše vrijedne učenike vodile su mentorice Nera Batina, Božena Ukić i Katarina Dogančić.

Kroz ovaj projekt, učenici su stekli brojne vještine, uključujući analizu podataka, razumijevanje zakonskih regulativa, razvoj aplikacija, izrada održive spalionice otpada te vještine javnog izlaganja. Njihovi napori pokazuju kako mladi ljudi mogu biti aktivni građani i doprinijeti pozitivnim promjenama u svojoj zajednici.