ŠKOLSKI MEDNI DAN

Učenici prvih razreda su 7. prosinca, na dan svetog Ambrozija, sa svojim učiteljicama obilježili Školski medni dan.
Program ”Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka” uveden je s ciljem edukacije djece i roditelja o važnosti konzumiranja meda kao sastavnog dijela pravilne prehrane te o velikom značaju pčelara i pčelarstva. Prvašići su se kroz razne igrolike aktivnosti upoznali s pojmovima matica, trut, radilica, saće i košnica. Kroz čitanje slikovnice Pčelica Jelica i Medo Edo saznali su kako izgleda put od cvijeta do meda te zašto je med dobar za naše zdravlje. Nakon čitanja slikovnice, vrijedne su ručice uspješno izradile svoju pčelicu od kolaž papira i kartona.

Svaki je učenik u sklopu programa zasluženo dobio i paketić s edukativnom brošurom, staklenkom meda i slikovnicom o pčelici Jelici.