POSJET IZLOŽBI

POSJET IZLOŽBI HRANA NIJE OTPAD I JA MOGU UTJECATI

Dana 29.9.2022., učenici koji pohađaju eksperimentalni izborni program Moj doprinos održivom razvoju, posjetili su izložbu Hrana nije otpad i ja mogu utjecati u pratnji učiteljica Katarine Peterlin i Nere Batina. Izložbu i ove godine organizira Ministarstvo poljoprivrede u svrhu podizanja svijesti i informiranosti potrošača o sprječavanju i smanjenju otpada od hrane. U organizaciju izložbe uključili su se učenici srednjih škola, koji su kroz kreativno stvaralaštvo na zadanu temu educirali posjetitelje o problematici otpada od hrane i potrebi mijenjanja navika.

Naši učenici će se u školi  dodatno educirati o ovoj temi te će pogledati animirani film koji, kroz jednostavne savjete, prikazuje kako potrošač može utjecati i pridonijeti smanjenju otpada od hrane. Izradit će edukativni materijal u obliku letka. Letke će učenici podijeliti učenicima u školi te članovima svojih obitelji.