U utorak, 4. veljače 2020. godine, učenici od prvog do četvrtog razreda prisustvovali su vrlo zanimljivom i edukativnom predavanju u sklopu nastavnog predmeta Priroda i društvo.

Učenici su tijekom predavanja imali mogućnost upoznati se s procesom nastanka i izrade lijekova. Saznali smo da biokemičar utvrđuje vrstu virusa, kemičar stvara spojeve, biolog uzgaja stanice i iskušava spoj na njima, veterinar testira lijekove na životinjama, a farmaceut izrađuje tablete i sirupe te ih prosljeđuje u ljekarnu. Na kraju, učenici su simulirali davanje injekcije umjetnom mišu u rep. Svojom zainteresiranošću, aktivnošću i postavljanjem pitanja tijekom predavanja
učenici su još jednom dokazali da su spomenuta zanimanja vrlo atraktivna.Ovim putem se još jednom zahvaljujemo gđi. Ivani Vinković Vrček, majci učenika 2.A razreda i njezinim suradnicima na ugodnom druženju i odgovorima na brojna pitanja naših učenika. Svakako pozdravljamo ovakav oblik suradnje roditelja i Škole. Tko zna, možda se i među našim učenicima krije neki budući znanstvenik!

Autor objave: Tjaša Juraković
Vijest objavila: Iva Palčić Strčić