Društvena igra ”Čuvari mitologije”

S ponosom predstavljamo društvenu igru ”Čuvari mitologije” koju su osmislili, dizajnirali i izradili Ivan Ninić, Fran Bardač i Tomislav Max Marić sa svojom mentoricom Ivanom Trucek.

Sa svojom društvenom igrom, tim Perunovci, kako su se nazvali, sudjelovali su na 4. Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije u Osijeku.

Igra sadrži 31 zagonetku, 26 kartica objašnjenja, 4 figurice (hrast, sunce, voda i kolovrat) koje su izradili učenici osmog razreda na izvannastavnoj aktivnosti STEM 3D makers, ploču za igranje (koju krasi crtež učenice 7.a razreda, Ive Dujić) te karticu Čuvar Drva života (odgovori na zagonetke).

Pozivamo naše učenike da se okušaju u igranju ove društvene igre koja je zamišljena kao putovanje iz podzemlja, u kojem vlada bog Veles u obliku krilate zmije, preko zemaljskog svijeta do božanskog mjesta (neba) s kojeg promatra bog Perun u obliku orla.

Igrači će naučiti zanimljive činjenice o božanstvima iz slavenske mitologije, ali i biti potaknuti na aktivno slušanje kako bi sami bili što uspješniji u rješavanju zagonetki.

Ivana Trucek, mag.educ. philol. croat.